HEVI mess 22. февраля liia

Soovitame külastada!

Neljapäeval, 5. märtsil kl 11-15 toimuval HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomessil tutvustavad 11 kutseõppeasutust üle Eesti HEV noorele sobivaid erialasid. Päeva jooksul toimub erinevaid töötubasid ja meelelahutust nii noorele, spetsialistile, õpetajale kui ka lapsevanemale.
Kolmandat korda toimuv HEVI mess on ainuke üritus, kus haridusliku erivajadusega õppija saab infot just talle mõeldud kutseõppes õppimisvõimaluste kohta kogu Eestis. Praeguseks on kirja pannud 11 kutseõppeasutust:

· Järvamaa Kutsehariduskeskus
· Viljandi Kutseõppekeskus
· Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
· Tartu Kutsehariduskeskus
· Haapsalu Kutsehariduskeskus
· Kuressaare Ametikool
· Tallinna Kopli Ametikool
· Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool
· Mehaanikakool
· Räpina Aianduskool
· Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus

Lisaks on kohal ka Eesti Töötukassa ning noorteagentuurid Teeviit ja Archimedes, noorteühing TORE. Messialal on olemas ka eraldi viipkeeletõlgid, kes vajadusel on abiks info edastamisel kuulmispuudega külastajale.
Päeva jooksul toimuvad hobi- ja töötoad õppijatele, spetsialistidele ja lapsevanematele. Noortele mõeldud meelelahutuslikud tegevused ja töötoad aitavad paremini mõista, milline on ühe või teise ameti töö sisu ja kas see on ikka see, mida ta soovib tulevikus teha. Täiskasvanutele mõeldud töötubades arutatakse teemadel, mis aitavad noorel paremini liikuda ühest koolisüsteemist teise, kohaneda uute oludega, säilitada motivatsioon kogu õppeperioodi kuni lõpetamiseni. Kõik selleks, et nii töö ja eriala omandamine kui ka hilisem tööle rakendumine toimuks edukalt.
Lisainfo ürituse Facebooki lehel HEVI: https://www.facebook.com/events/135473120843887/

Soovitame külastada!

· Järvamaa Kutsehariduskeskus